Szybki i niezawodny hosting

Instalacja darmowego, automatycznie odnawianego certyfikatu SSL Let's Encrypt

Informacja : Dodanie certyfikatu SSL nie jest możliwe w przypadku świeżo zarejestrowanych lub przekierowanych domen. Należy odczekać aż zmiany w DNS rozejdą się w internecie. Zwykle trwa to nie dłużej niż 12 godzin, maksymalny czas może wynosić do 72 godzin.

 

Uaktywnienie opcji SSL dla domeny

Aby zainstalować zakupiony certyfikat SSL, w Panelu Admina przejdź do strony "DOMENY>Certyfikaty SSL"

certyfikaty ssl

Jeśli dla bieżącej domeny nie jest ustawiona opcja SSL, przejdź do strony konfiguracji domeny, a następnie zaznacz opcję "Bezpieczny SSL" oraz wybierz w którym katalogu ma znajdować się strona w włączonym SSL - do wyboru są dwie opcje:

  • Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html  (domyślne ustawienie) – pozwoli do na dostęp zarówno przez http:// jak i https://, a dodatkowo nie będzie potrzeby przenoszenia zawartości strony.
  • Użyj katalogu o nazwie private_html –  pliki strony należy wtedy umieścić w katalogu /privat_html twojej domeny, np. /home/uzytkownik/domains/domena1.pl/private_html

 

certyfikaty SSl

Instalacja darmowego, automatycznie odnawianego certyfikatu Let's Encrypt

 

Przejdź ponownie do zakładki "DOMENY>Certyfikaty SSL"

W formularzu zaznacz opcję "Użyj darmowego certyfikatu Let's Encypt"

Wpisz swój e-mail oraz zaznacz domeny które mają być objęte certyfikatem, np. domena1.pl, www.domena1.pl, mail.domena1.pl, ftp.domona1.pl

Kliknij "ZAPISZ"

 

Zostanie wyświetlony komunikat o powodzeniu "Certyfikat i klucz zostały zapisane"  Certyfikat Let's Encrypt  zostanie wyświetlony w zakładce Certyfikaty SSL.  Odnowienie certyfikatu będzie następowało automatycznie.  W przypadku niepowodzenia zgłoś się do biura obsługi.