hosting - domeny - kreator stron

Przekierowania domen i wskaźniki domen

W zależności od potrzeb, można przekierować domeny za pomocą Panelu Admin (Directadmin) na dwa sposoby:

  • Opcja 1: jeśli chcesz, żeby dodatkowa domena tylko kierowała na inną, użyj funkcji  "Przekierowania" Domena na którą przekierowujesz może istnieć w obrębie twojego serwera lub też na zewnętrznym serwerze.
  • Opcja 2: jeśli chcesz, żeby zawartość obydwu domen oraz kont pocztowych była identyczna skorzystaj z funkcji "Wskaźniki domen" . Domena na którą przekierowujesz musi być skonfigurowana na twoim serwerze.

 

Poniżej przedstawione są instrukcje "krok po kroku"

 

Opcja 1: Ustawienie przekierowania URL w Panelu Admina

 

Wybierz konfigurację  dla domeny którą chcesz przekierować.

 

Przejdź do strony  "Zarządzanie usługami > Przekierowania", a następnie kliknij w zakładkę "Utwórz nowe przekierowanie".

 

 

Jeśli chcesz przekierować domenę a nie tylko któryś z jej podkatalogów, pozostaw pole "Ścieżka okalna  URL" bez zmian.

Z listy rozwijanej wybierz Typ przekierowania:

  • 301 - przekierowanie stałe
  • 302 - przekierowanie tymczasowe
  • 303 - przekierowanie używane w formularzach - używamy go gdy przekierowanie następuje w odpowiedzi na wysłany formularz

 

W kolejnym polu wpisz adres docelowy - może to być dowolna domena, a następnie kliknij przycisk "Utwórz"

 

 

Opcja 2: "Wskaźniki domen" - zawartość obydwu domen oraz kont pocztowych będzie identyczna

 

Domena do której będą przypisane skrzynki pocztowe musi istnieć na liście domen w Panelu Admina.

Dodatkowa domena musi wskazywać na serwery DNS  PVI.pl - tu znajdziesz instrukcję.

Dodatkowa domena którą chcesz "połączyć" z główną domeną nie może istnieć na liście domen w Panelu Admina - dodasz ją jako "wskaźnik domeny".

 

Uwaga: jeśli domena którą chcesz dodać jako "wskaźnik domeny"  jest już dodana do listy domen w Panelu Admina, musisz ją stamtąd usunąć. Pamiętaj, że w momencie usunięcia domeny z panelu wszystkie dane, skrzynki e-mail i zawartość folderów w obrębie tej domeny zostanie usunięta!

 

W tym przykładzie chcemy żeby zawartość domeny o nazwie domena.pl była taka sama jak zawartość mojadomena.pl, a skrzynka e-mail będzie występowała jednocześnie pod dwiema nazwami, np. jan@mojadomena.pl i jan@domena.pl.

 

Wybierz domenę dla której chcesz utworzyć wskaźnik:

 

Przejdź do strony panelu "Zarządzanie usługami >Wskaźniki domen", a następnie kliknij w przycisk "Utwórz wskaźnik domeny"

 

 

W formularzu, w polu Dodatkowa domena (ta która ma wskazywać na istniejąca już domenę) wpisz nazwę domeny którą chcesz podpiąć pod istniejącą w panelu domenę.

Wybierz czy ma być aktywny tryb "Utwórz jako Alias"

 

 

Przykładowo, gdy tworzymy wskaźnik domena.pl na mojadomena.pl:

Brak  zaznaczenia „Utwórz jako Alias” - zawartość kont pocztowych i stron będzie identyczna dla obu domen, natomiast w pasku adresu przeglądarki po wpisaniu adresu domena.pl widoczny będzie adres mojadomena.pl.

Zaznaczenie pola „Utwórz jako Alias” - zawartość strony oraz kont pocztowych przykładowej domeny.pl będzie identyczna jak dla mojadomena.pl. Po wpisaniu w przeglądarce adresu domena.pl widoczny będzie adres domena.pl.