Szybki i bezpieczny hosting

Zadania Cron - okresowe wykonywanie poleceń na serwerze

Zadania Cron są zbiorem zaplanowanych komend systemowych. Możesz skonfigurować uruchamianie np. skryptu php znajdującego się w twoim katalogu na serwerze w każdy poniedziałek o godzinie 8.00. W tym celu przejdź do zakładki "Funkcje zaawansowane > Zadania Cron"

 

Wypełnij odpowiednie dane  formularzu zawierającym zbiór okresów czasu, np. minuta, godzina, dzień miesiąca, dzień tygodnia.

np. Żeby  uruchomić skrypt mojskrypt.php znajdujący się w katalogu /home/uzytkownik/ w każdy poniedziałek o godzinie 8.00, wypełnij pola jak na poniższym obrazku oraz kliknij "Utwórz".

Jeśli dodatkowo nie chcesz otrzymywać powiadomień mailowych o wykonaniu zadania, kliknij przycisk " Bez powiadamiania e-maili" - do zadania zostanie dodany odpowiedni wpis.

 

 

Pamiętaj: Gwiazdka w danym polu oznacza, że zadanie będzie wykonywane odpowiednio w każdej minucie/godzinie/każdego dnia/każdego miesiąca lub dnia tygodnia.

Jeśli wstawisz znak  *  przy minucie, skrypt będzie uruchamiał się co minutę , niezależnie co wpiszesz w pozostałych polach.

 

Objaśnienia:

Dopuszczalne wartości to liczby oraz znak *
Możesz podać dokładne czasy oddzielone przecinkami. np.: 1,2,3 (minuty 1,2 i 3)
Możesz podać przedziały czasu stosując myślnik, np.: 5-7 (od 5 do 7 minuty)
Możesz podać przedziały używając gwiazdki i ukośnika, np. */2 (co 2 minuty)
Możesz łączyć wszystkie sposoby, aby stworzyć bardziej precyzyjne terminarze, np. 1,5,11-15,30-59/2 ( 1, 5, od 11 do 15 minuty i pomiędzy 30 a 59 minutą co dwie minuty). Zauważ, że w zapisie nie ma spacji.